Co będzie najlepsze na hemoroidy?

najlepsze na hemoroidy

Niewątpliwie hemoroidy należą do bardzo uciążliwych dolegliwości. Hemoroidy są znacznie bardziej powszechnie, niż się ogólnie sądzi. Borykają się z nimi zarówno mężczyźni jak i kobiety, ludzie młodzi, dorośli i starsi. Hemoroidy najczęściej pojawiają się w okolicy odbytu lub wewnątrz. I właśnie stąd podział na hemoroidy wewnętrzne oraz zewnętrzne.

Hemoroidy rozwijają się powoli, toteż im szybciej zacznie się je leczyć, tym większa istnieje szansa na uniknięcie zabiegów chirurgicznych. Niektórzy stosują domowe sposoby leczenia tejże choroby. Jednak pytaniem kluczowym większości osób z ową dolegliwością jest:

Co najlepszego na hemoroidy mogę wybrać?

Domowe metody są skuteczne przy początkowych objawach, jednakże na pewno nie są najlepsze na hemoroidy w zaawansowanych stadiach. Pierwszymi objawami występowania hemoroidów jest świąd w okolicy odbytu, któremu może towarzyszyć uszkodzenie śluzówki oraz skóry w wyniku drapania. Niekiedy sączy się także wydzielina, jaka sprzyja powstawaniu odczynów zapalnych oraz alergicznych. Jeśli pojawi się krwawienie podczas wypróżniania, wówczas oznacza to, iż należy pomyśleć o wizycie u lekarza, który może przepisać lekarstwo na hemoroidy.

Jakie leki na hemoroidy zmniejszą występujące dolegliwości?

Domowe leki na hemoroidy zewnętrzne mają różne działanie, od przeciwbakteryjnego po znieczulające. Warto także wspomnieć, iż takie lekarstwo na zewnętrzne hemoroidy może również zahamować krwawienie i zmniejszyć obrzęk. Składają się one w dużej mierze z wyciągów roślinnych, na przykład z kasztanowca, nagietka, arniki i wielu innych. Warto wspomnieć, że w przypadku podrażnionej okolicy odbytu lepiej jest stosować maści, natomiast jeśli dolegliwości są łagodne, wówczas można zdecydować się na czopki. Jeśli chodzi o skutecznie leki na hemoroidy, to zdecydowanie zalicza się do nich te zawierające lidokainę oraz tribenozyd. Oczywiście mowa tutaj o lekarstwach bez recepty.

Leki na hemoroidy zewnętrzne powinny zawierać chlorowodorek lidokainy

Toteż uchodzi on za skuteczny lek na hemoroidy zewnętrzne. Środki, które zawierają tę substancję wykazują działanie miejscowo znieczulające, gdyż oddziałują na zakończenia bólowe oraz nerwy czuciowe. Co więcej, jeśli podaje się ów chlorowodorek pozajelitowo, to stosunkowo szybko pomaga on na ból odbytu.

Natomiast tribenozyd między innymi osłania, zmniejsza przepuszczalność oraz wzmacnia włosowate naczynia krwionośne. Tribenozyd również poprawia napięcie ścian naczyń krwionośnych, a także przeciwdziała uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego.

Czopki, które zawierają tiaminę to również bardzo skuteczne leki na hemoroidy!

Substancje, jakie są zawarte w czopku rozpuszczają się w kanale odbytu, gdzie tworzą warstwę ochronną, która wzmacnia i poprawia elastyczność błony śluzowej.

Pamiętaj! Zastosowanie odpowiednich metod pozwala na uniknięcie zabiegu.

Skuteczne leki na zewnętrzne hemoroidy, czyli środki zawierające choćby lidokainę bądź tribenozyd, zdecydowanie mogą zapobiec konieczności skorzystania z zabiegu usunięcia hemoroidów. Lepiej jest jak najszybciej przeciwdziałać jakimkolwiek przejawom tejże dolegliwości, aniżeli później być zmuszonym do przeprowadzenia operacji, która może przynieść przykrew konsekwencje.

6 Odpowiedzi do Co będzie najlepsze na hemoroidy?

  1. Rafał napisał(a):

    Ja miałem żylaki i stosowałem czopki z jakąś substancja na T, już nie pamięam. Dobrze działały.

  2. Igor napisał(a):

    A to nie czasem lekarz powinien decydować jakie leki przyjmujemy?

  3. ZbigniewW napisał(a):

    Pewnie, że lekarz ustala terapię, ale czasami nie jest to konieczne, choć z tego co wiem, to z hemoroidami trzeba działać szybko, najlepiej od razu po zauważeniu pierwszych objawów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *