Hemoroidy zewnętrzne – jak się ich pozbyć? Nie czekaj!

Hemoroidy zwane inaczej guzkami krwawniczymi to obecnie jedna z najbardziej wstydliwych chorób, dlatego też niewielki odsetek osób decyduje się na wizytę u lekarza, poszukując raczej sprawdzonych domowych sposobów, które pomogą załagodzić nieprzyjemne objawy wspomnianej dolegliwości. Oczywiście w pierwszej fazie rozwoju tej choroby domowe sposoby mogą przynieść prawdziwą ulgę w cierpieniu, jeśli jednak choroba znajduje się w zaawansowanym stadium, to jedynym wyjściem z sytuacji może się okazać zabieg chirurgiczny, którego lepiej uniknąć. Jak skutecznie pozbyć się hemoroidów?

Hemoroidy zewnętrzne – jak leczyć?

Jak szybko usunąć hemoroidy? Jeśli chodzi o hemoroidy zewnętrzne leczenie, to najszybciej działającymi produktami są kremy, maści oraz czopki, które pomagają nie tylko załagodzić nieprzyjemny ból, ale również świąd i uczucie pieczenia. Wspomniane produkty można bez problemu zakupić w każdej aptece, jednak wybierając odpowiedni krem, warto zwrócić uwagę na jego skład. W takim preparacie powinien znaleźć się np. hydrokortyzon lub tribenozyd. Czyli substancja, która działa przeciwzapalnie, jednak równie ważna jest obecność lidokainy, która wykazuje miejscowe działanie znieczulające.

Zioła, czyli jak skutecznie usunąć hemoroidy

Świąd, pieczenie oraz zaczerwienienie to pierwsze objawy świadczące o pojawieniu się hemoroidów, z którymi można sobie jednak poradzić, stosując odpowiednio dobrane zioła. W tym celu warto zaopatrzyć się w rumianek lub korę dębu, które wykazują działanie przeciwzapalne oraz antybakteryjne. Lecznicze napary przygotowywane na bazie tych ziół można wykorzystać nie tylko do przygotowania leczniczych nasiadówek oraz okładów, jednak można nimi również przemywać obolałą skórę w okolicach odbytu. Zioła sprawdzają się bardzo dobrze nie tylko zewnętrznie, ale również wewnętrznie, ponieważ pomagają poprawić przemianę materii, zapobiegając tym samym uporczywym zaparciom, które stanowią główną przyczynę odpowiedzialną za pojawianie się hemoroidów.

Nasiadówki i przemywanie

Jednym z lepszych sposobów na pozbycie się świądu i pieczenia są trwające około 10 minut nasiadówki. Można je przygotować z takich ziół jak rumianek oraz kora dębu. Kilka łyżek wybranych ziół należy wsypać do miski, zalewając je około 1 litrem wrzącej wody. Po kilku minutach wystarczy kucnąć nad naparem, powtarzając zabieg tak często, jak to tylko konieczne. Z tych samych ziół można również przygotować leczniczy napar, którym należy następnie przemywać obolałe miejsca.

Kąpiel

Ciepła kąpiel z odrobiną olejku lawendowego lub rozmarynowego również powinna przynieść ulgę. Wspomniane olejki eteryczne wykazują silne działanie przeciwzapalne oraz antybakteryjne.

Okłady

Jak szybko pozbyć się hemoroidów? Bardzo pomocne mogą się okazać kostki lodu, które należy owinąć w chusteczkę, przykładając następnie w obolałe miejsce. Bardzo dobrze sprawdzają się również torebki wilgotnej herbaty. Te należy przykładać w okolice odbytu, ponieważ znajdująca się w herbacie tanina działa na skórę przeciwzapalnie oraz ściągająco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *