Jakie preparaty pomogą na krwawiące hemoroidy?

leki na krwawiące hemoroidy

Hemoroidy, zwane inaczej guzkami krwawniczymi to problem, który dotyka nie tylko kobiety w ciąży, ale również wszystkie te osoby, które cierpią na uporczywe zaparcia. Aby ustrzec się przed tą nieprzyjemną dolegliwością, warto wprowadzić do diety jak największe ilości błonnika, jednak co zrobić w sytuacji, gdy problem już istnieje, a na dodatek pojawi się krwawienie? Najlepiej zastosować preparaty na hemoroidy odbytu. Co na krwawiące hemoroidy powinno jednak skutecznie pomóc?

Uciążliwe objawy krwawiących hemoroidów

Hemoroidy można podzielić zarówno na te zewnętrzne, jak i wewnętrzne. W sytuacji, gdy pojawi się zapalenie wewnętrznych guzków krwawniczych, to można spodziewać się krwawienia z odbytu, które nie jest jednak bolesne. Natomiast jeśli chodzi o hemoroidy zewnętrzne, to w takim przypadku należy liczyć się z dosyć dużym bólem. Któremu bardzo często towarzyszy świąd oraz pieczenie.

Takie objawy w bardzo skuteczny sposób uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie, dlatego też należy z nimi walczyć, sięgając po odpowiednie preparaty na hemoroidy zewnętrzne. Pierwsze objawy choroby są zazwyczaj bagatelizowane, ponieważ wszystko przebiega dosyć łagodnie. Jednak z czasem stają się one bardziej uciążliwe, dlatego też w takiej sytuacji należy wziąć sprawy w swoje ręce. Jeśli choroba nie będzie leczona w pierwszym stadium rozwoju, to w krótkim czasie może dojść do konieczności wykonania zabiegu, którego lepiej uniknąć.

Jaki lek na krwawiące hemoroidy wybrać dla szybkich efektów?

W sytuacji, gdy pojawia się krwawienie najlepiej sięgnąć po preparaty roślinne, które powinny zawierać wyciąg z nagietka lub z kory kasztanowca. Rośliny te wykazują silne właściwości przeciwzapalne, a oprócz tego pomagają zmniejszyć pojawiający się obrzęk. Jeśli jednak stosowanie takich preparatów nie przynosi zamierzonych efektów, to konieczne może się okazać zastosowanie specjalnych czopków. Wspomniane czopki umieszcza się w odbycie, dzięki czemu w ciągu kilku chwil można poczuć wyraźną ulgę. Podczas zakupu takiego preparatu należy jednak zwrócić uwagę na to, czy zawiera on w swoim składzie hydrokortyzon. Środek ten działa na hemoroidy przeciwzapalnie. Odpowiednio dobrane preparaty na hemoroidy powinny wykazywać dodatkowo działanie znieczulające. Dlatego też warto w takim przypadku sięgnąć po krem, który zawiera takie substancje jak benzokaina lub lidokaina.

Domowe preparaty na hemoroidy odbytu mogą być alternatywą!

Lecznicze nasiadówki, okłady z ziół lub kostek lodu, czy też przemywanie obolałych miejsc może przynieść prawdziwą ulgę w cierpieniu. Gdy jednak takie sposoby okazują się niewystarczające, to konieczna może być wizyta u lekarza. Ten rozpoznając problem, będzie mógł wdrożyć odpowiednie leczenie, przepisując specjalne preparaty dostępne wyłącznie na receptę. Dzięki szybkiej reakcji można uniknąć dosyć nieprzyjemnego zabiegu, który konieczny jest do przeprowadzenia (oczywiście w znieczuleniu) w zaawansowanym stadium choroby.

Źródła:
 1. Najlepsze lekarstwo to my!, dr Frédéric Saldmann, Sonia Draga Sp. z o.o., 2015, ISBN: 837999275X, 9788379992751
 2. Hemorrhoid No More: Cure Hemorrhoids & Constipation Naturally!, Jessica Wright, Createspace Independent Pub, 2014, ISBN: 1500721581, 9781500721589

10 Odpowiedzi do Jakie preparaty pomogą na krwawiące hemoroidy?

 1. andrzej napisał(a):

  Warto przestać używać papieru toaletowego i przeżucić się na nawilżane husteczki toaletowe, czy po prostu używać bidetu jak ktoś ma. Papier toaletowy często pogarsza sprawę.

 2. anka11 napisał(a):

  Ja słyszałam, że najlepiej stosować coś nawilżającego. Ktoś mówił mi kiedyś też coś o czopkach specjalnych na hemoroidy. Ostatnio czytałam coś o maści na hemoroidy i znalazłam coś takiego https://varosinforte.pl/

  • iga napisał(a):

   A no ja ten Varosin stosowałam. Moja kuzynka używała go na żylaki nóg, więc nie wiedziałam, że można go stosować na żylaki odbytu również. Ale przecież żylaki to żylaki i zaczęłam stosować. Naprawdę super efekty, szybka ulga i nie mam żadnych nawrotów. Polecam.

 3. przemek napisał(a):

  Moim zdaniem najlepiej udać się od razu do lekarza i przynajmniej sprawdzić, czy sprawa jest poważna, czy to dopiero pierwsze objawy. Od razu dowiemy się jak zacząć się leczyć.

 4. tom napisał(a):

  Polecam pić dużo wody, no i oczywiście prowadzić bardziej aktywny tryb życia

 5. Remi napisał(a):

  Jaka jest najlepsza maść na hemoroidy? Bardzo nie chciałbym brać czopków…

 6. Olka napisał(a):

  Przede wszystkim nie ma co czekać i trzeba od razu się udać do lekarza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *