Jakie preparaty pomogą na krwawiące hemoroidy?

leki na krwawiące hemoroidy

Hemoroidy, zwane inaczej guzkami krwawniczymi to problem, który dotyka nie tylko kobiety w ciąży, ale również wszystkie te osoby, które cierpią na uporczywe zaparcia. Aby ustrzec się przed tą nieprzyjemną dolegliwością, warto wprowadzić do diety jak największe ilości błonnika, jednak co zrobić w sytuacji, gdy problem już istnieje, a na dodatek pojawi się krwawienie? Najlepiej zastosować preparaty na hemoroidy odbytu. Co na krwawiące hemoroidy powinno jednak skutecznie pomóc?

Uciążliwe objawy krwawiących hemoroidów

Hemoroidy można podzielić zarówno na te zewnętrzne, jak i wewnętrzne. W sytuacji, gdy pojawi się zapalenie wewnętrznych guzków krwawniczych, to można spodziewać się krwawienia z odbytu, które nie jest jednak bolesne. Natomiast jeśli chodzi o hemoroidy zewnętrzne, to w takim przypadku należy liczyć się z dosyć dużym bólem. Któremu bardzo często towarzyszy świąd oraz pieczenie.

Takie objawy w bardzo skuteczny sposób uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie, dlatego też należy z nimi walczyć, sięgając po odpowiednie preparaty na hemoroidy zewnętrzne. Pierwsze objawy choroby są zazwyczaj bagatelizowane, ponieważ wszystko przebiega dosyć łagodnie. Jednak z czasem stają się one bardziej uciążliwe, dlatego też w takiej sytuacji należy wziąć sprawy w swoje ręce. Jeśli choroba nie będzie leczona w pierwszym stadium rozwoju, to w krótkim czasie może dojść do konieczności wykonania zabiegu, którego lepiej uniknąć.

Jaki lek na krwawiące hemoroidy wybrać dla szybkich efektów?

W sytuacji, gdy pojawia się krwawienie najlepiej sięgnąć po preparaty roślinne, które powinny zawierać wyciąg z nagietka lub z kory kasztanowca. Rośliny te wykazują silne właściwości przeciwzapalne, a oprócz tego pomagają zmniejszyć pojawiający się obrzęk. Jeśli jednak stosowanie takich preparatów nie przynosi zamierzonych efektów, to konieczne może się okazać zastosowanie specjalnych czopków. Wspomniane czopki umieszcza się w odbycie, dzięki czemu w ciągu kilku chwil można poczuć wyraźną ulgę. Podczas zakupu takiego preparatu należy jednak zwrócić uwagę na to, czy zawiera on w swoim składzie hydrokortyzon. Środek ten działa na hemoroidy przeciwzapalnie. Odpowiednio dobrane preparaty na hemoroidy powinny wykazywać dodatkowo działanie znieczulające. Dlatego też warto w takim przypadku sięgnąć po krem, który zawiera takie substancje jak benzokaina lub lidokaina.

Domowe preparaty na hemoroidy odbytu mogą być alternatywą!

Lecznicze nasiadówki, okłady z ziół lub kostek lodu, czy też przemywanie obolałych miejsc może przynieść prawdziwą ulgę w cierpieniu. Gdy jednak takie sposoby okazują się niewystarczające, to konieczna może być wizyta u lekarza. Ten rozpoznając problem, będzie mógł wdrożyć odpowiednie leczenie, przepisując specjalne preparaty dostępne wyłącznie na receptę. Dzięki szybkiej reakcji można uniknąć dosyć nieprzyjemnego zabiegu, który konieczny jest do przeprowadzenia (oczywiście w znieczuleniu) w zaawansowanym stadium choroby.

4 Odpowiedzi do Jakie preparaty pomogą na krwawiące hemoroidy?

 1. andrzej napisał(a):

  Warto przestać używać papieru toaletowego i przeżucić się na nawilżane husteczki toaletowe, czy po prostu używać bidetu jak ktoś ma. Papier toaletowy często pogarsza sprawę.

 2. anka11 napisał(a):

  Ja słyszałam, że najlepiej stosować coś nawilżającego. Ktoś mówił mi kiedyś też coś o czopkach specjalnych na hemoroidy. Ostatnio czytałam coś o maści na hemoroidy i znalazłam coś takiego https://varosinforte.pl/

  • iga napisał(a):

   A no ja ten Varosin stosowałam. Moja kuzynka używała go na żylaki nóg, więc nie wiedziałam, że można go stosować na żylaki odbytu również. Ale przecież żylaki to żylaki i zaczęłam stosować. Naprawdę super efekty, szybka ulga i nie mam żadnych nawrotów. Polecam.

 3. przemek napisał(a):

  Moim zdaniem najlepiej udać się od razu do lekarza i przynajmniej sprawdzić, czy sprawa jest poważna, czy to dopiero pierwsze objawy. Od razu dowiemy się jak zacząć się leczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *