Krwawiące hemoroidy – jakie preparaty stosować?

Hemoroidy, zwane inaczej guzkami krwawniczymi to problem, który dotyka nie tylko kobiety w ciąży, ale również wszystkie te osoby, które cierpią na uporczywe zaparcia. Aby ustrzec się przed tą nieprzyjemną dolegliwością, warto wprowadzić do diety jak największe ilości błonnika, jednak co zrobić w sytuacji, gdy problem już istnieje, a na dodatek pojawi się krwawienie? Najlepiej zastosować preparaty na hemoroidy odbytu. Co jednak powinno pomóc na krwawiące hemoroidy?
Jakie objawy świadczą o pojawieniu się hemoroidów?

Hemoroidy można podzielić zarówno na te zewnętrzne, jak i wewnętrzne. W sytuacji, gdy pojawi się zapalenie wewnętrznych guzków krwawniczych, to można spodziewać się krwawienia z odbytu, które nie jest jednak bolesne. Natomiast jeśli chodzi o hemoroidy zewnętrzne, to w takim przypadku należy liczyć się z dosyć dużym bólem. Któremu bardzo często towarzyszy świąd oraz pieczenie. Takie objawy w bardzo skuteczny sposób uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie, dlatego też należy z nimi walczyć, sięgając po odpowiednie preparaty na hemoroidy zewnętrzne. Pierwsze objawy choroby są zazwyczaj bagatelizowane, ponieważ wszystko przebiega dosyć łagodnie. Jednak z czasem stają się one bardziej uciążliwe, dlatego też w takiej sytuacji należy wziąć sprawy w swoje ręce. Jeśli choroba nie będzie leczona w pierwszym stadium rozwoju, to w krótkim czasie może dojść do konieczności wykonania zabiegu, którego lepiej uniknąć.

Jakie preparaty warto stosować na krwawiące hemoroidy?

W sytuacji, gdy pojawia się krwawienie najlepiej sięgnąć po preparaty roślinne, które powinny zawierać wyciąg z nagietka lub z kory kasztanowca. Rośliny te wykazują silne właściwości przeciwzapalne, a oprócz tego pomagają zmniejszyć pojawiający się obrzęk. Jeśli jednak stosowanie takich preparatów nie przynosi zamierzonych efektów, to konieczne może się okazać zastosowanie specjalnych czopków. Wspomniane czopki umieszcza się w odbycie, dzięki czemu w ciągu kilku chwil można poczuć wyraźną ulgę. Podczas zakupu takiego preparatu należy jednak zwrócić uwagę na to, czy zawiera on w swoim składzie hydrokortyzon. Środek ten działa na hemoroidy przeciwzapalnie. Odpowiednio dobrane preparaty na hemoroidy powinny wykazywać dodatkowo działanie znieczulające. Dlatego też warto w takim przypadku sięgnąć po krem, który zawiera takie substancje jak benzokaina lub lidokaina.

Czasem można również sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby, które pomogą nieco załagodzić nieprzyjemne objawy.

Lecznicze nasiadówki, okłady z ziół lub kostek lodu, czy też przemywanie obolałych miejsc może przynieść prawdziwą ulgę w cierpieniu. Gdy jednak takie sposoby okazują się niewystarczające, to konieczna może być wizyta u lekarza. Ten rozpoznając problem, będzie mógł wdrożyć odpowiednie leczenie, przepisując specjalne preparaty dostępne wyłącznie na receptę. Dzięki szybkiej reakcji można uniknąć dosyć nieprzyjemnego zabiegu, który konieczny jest do przeprowadzenia (oczywiście w znieczuleniu) w zaawansowanym stadium choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *