Co będzie najlepsze na hemoroidy?

 

najlepsze na hemoroidy

Niewątpliwie hemoroidy należą do bardzo uciążliwych dolegliwości. Hemoroidy są znacznie bardziej powszechnie, niż się ogólnie sądzi. Borykają się z nimi zarówno mężczyźni jak i kobiety, ludzie młodzi, dorośli i starsi. Hemoroidy najczęściej pojawiają się w okolicy odbytu lub wewnątrz. I właśnie stąd podział na hemoroidy wewnętrzne oraz zewnętrzne.


Menu strony:

Hemoroidy rozwijają się powoli, toteż im szybciej zacznie się je leczyć, tym większa istnieje szansa na uniknięcie zabiegów chirurgicznych. Niektórzy stosują domowe sposoby leczenia tejże choroby. Jednak pytaniem kluczowym większości osób z ową dolegliwością jest:

Co najlepszego na hemoroidy mogę wybrać?

Domowe metody są skuteczne przy początkowych objawach, jednakże na pewno nie są najlepsze na hemoroidy w zaawansowanych stadiach. Pierwszymi objawami występowania hemoroidów jest świąd w okolicy odbytu, któremu może towarzyszyć uszkodzenie śluzówki oraz skóry w wyniku drapania. Niekiedy sączy się także wydzielina, jaka sprzyja powstawaniu odczynów zapalnych oraz alergicznych. Jeśli pojawi się krwawienie podczas wypróżniania, wówczas oznacza to, iż należy pomyśleć o wizycie u lekarza, który może przepisać lekarstwo na hemoroidy.

Jakie leki na hemoroidy zmniejszą występujące dolegliwości?

Na dobry start przedstawiamy ranking leków na hemoroidy. Wyniki uzyskane w tabeli są wynikową ankiety przeprowadzonej wśród naszych bliskich i czytelników, którzy wskazywali produkt w zależności od popularności i skuteczności. Im produkt wyżej, tym bardziej jest on rekomendowany przez naszą społeczność.

Nazwa preparatuZaletyWady
Varosin Forte Max

1. Varosin Forte Max - opisywany preparat ma formę kremu, który przeznaczony jest do regularnego stosowania w obszarze odbytu.

Varosin znajdziecie na https://varosinforte.pl/
 • Substancje aktywne wpływają na utrzymywanie właściwego stanu hemoroidów, a ponadto odpowiedniego ciśnienia.
 • Skład wpływa także na funkcjonowanie układu żylnego obszaru odbytu. Opisywany środek działa w sposób dwufazowy. W pierwszej fazie wnika w głębokie warstwy błon okołoodbytniczych, wpływając na nie od wewnątrz.
 • Unikalna formuła przedostaje się do właściwych tkanek oraz składowych układu okołodbytniczego. Wpływa przez to na jego regenerację, a także poprawę ogólnego funkcjonowania.
 • W drugim aspekcie preparat zapewnia działanie od zewnątrz, wpływając na ogólną pielęgnację oraz ogólny stan zdrowotny hemoroidów.
 • Lek ten jest trudno dostępny.
 • Procto Hemolan Control

  2. Procto Hemolan - określony środek ma postać tabletek przeznaczonych do przyjmowania w formie doustnej.
  Preparat zawiera substancję czynną określaną mianem diasminy, która wpływa na mikrokrążenie, przyczyniając się do ograniczenia stopnia przepuszczalności małych naczyń krwionośnych, a ponadto okołonaczyniowe stany zapalne, oraz bezruch w mikrokrążeniu.
 • Preparat zmniejsza także podatność na pękanie niedużych naczyń krwionośnych.
 • Opisywany środek leczniczy może przyczyniać się do znacznego obciążenia wątroby.
 • Criorectum Protect

  3. Criorectum Protect - określony lek występuje w formie dwufazowych czopków krioterapeutycznych, przeznaczonych do leczenia hemoroidów, a ponadto w przypadku uszkodzeń błony śluzowej odbytu.
 • Skład preparatu jest naturalny. Jest to mieszanina wody, a także polimerów, która po procesie zamrożenia przybiera wygodną postać czopków. Są bardzo łatwe w aplikacji.
 • Preparat usuwa doskwierające uczucie pieczenia, świądu, obrzęku, krwawienia oraz bólu.
 • Przy stosowaniu leku należy wykazać się cierpliwością, gdyż pożądane efekty pojawiają się po upływie tygodnia. W wielu przypadkach charakteryzuje się działaniem doraźnym.
 • Aesculan masc

  4. Aesculan - jest to środek przeznaczony do stosowania zewnętrznego, ma formę maści.
 • Lek zawiera w swoim składzie lidokainę, a także wyciąg z kory kasztanowca. Pierwszy z wymienionych składników zapewnia łagodzenie uczucia pieczenia, świądu, a także bólu spowodowanego obecnością żylaków odbytu, natomiast wyciąg z kory kasztanowca działa ściągająco oraz przeciwzapalnie.
 • Środek charakteryzuje się działaniem miejscowym i nie przyczynia się wpływem na aspekt ogólnoustrojowy.
 • Opisywany środek może powodować podrażnienia oraz uczulenia skóry. Produkt działa doraźnie.
 • Propolis czopki

  5. Propolis czopki - określony lek zawiera w swoim składzie naturalny oraz zagęszczony ekstrakt z propolisu, który zapewnia aktywność przeciwzapalną.
 • Wpływa na przyspieszenie odnowy i regeneracji błony śluzowej, a także gojenie się guzków krwawniczych okolicy odbytu.
 • Czopki działają w sposób przeciwbakteryjny, przeciwgrzybiczy, przyspieszają gojenie się ran, pęknięć oraz owrzodzeń obszaru odbytu.
 • Preparat przeznaczony jest jednak do stosowania profilaktycznego lub w początkowej fazie rozwoju choroby. Do stosowania doraźnego.
 • Domowe leki na hemoroidy zewnętrzne mają różne działanie, od przeciwbakteryjnego po znieczulające. Warto także wspomnieć, iż takie lekarstwo na zewnętrzne hemoroidy może również zahamować krwawienie i zmniejszyć obrzęk. Składają się one w dużej mierze z wyciągów roślinnych, na przykład z kasztanowca, nagietka, arniki i wielu innych. Warto wspomnieć, że w przypadku podrażnionej okolicy odbytu lepiej jest stosować maści, natomiast jeśli dolegliwości są łagodne, wówczas można zdecydować się na czopki. Jeśli chodzi o skutecznie leki na hemoroidy, to zdecydowanie zalicza się do nich te zawierające lidokainę oraz tribenozyd. Oczywiście mowa tutaj o lekarstwach bez recepty.

  Leki na hemoroidy zewnętrzne powinny zawierać chlorowodorek lidokainy

  Toteż uchodzi on za skuteczny lek na hemoroidy zewnętrzne. Środki, które zawierają tę substancję wykazują działanie miejscowo znieczulające, gdyż oddziałują na zakończenia bólowe oraz nerwy czuciowe. Co więcej, jeśli podaje się ów chlorowodorek pozajelitowo, to stosunkowo szybko pomaga on na ból odbytu.

  Natomiast tribenozyd między innymi osłania, zmniejsza przepuszczalność oraz wzmacnia włosowate naczynia krwionośne. Tribenozyd również poprawia napięcie ścian naczyń krwionośnych, a także przeciwdziała uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego.

  Czopki, które zawierają tiaminę to również bardzo skuteczne leki na hemoroidy!

  Substancje, jakie są zawarte w czopku rozpuszczają się w kanale odbytu, gdzie tworzą warstwę ochronną, która wzmacnia i poprawia elastyczność błony śluzowej.

  Pamiętaj! Zastosowanie odpowiednich metod pozwala na uniknięcie zabiegu.

  Skuteczne leki na zewnętrzne hemoroidy, czyli środki zawierające choćby lidokainę bądź tribenozyd, zdecydowanie mogą zapobiec konieczności skorzystania z zabiegu usunięcia hemoroidów. Lepiej jest jak najszybciej przeciwdziałać jakimkolwiek przejawom tejże dolegliwości, aniżeli później być zmuszonym do przeprowadzenia operacji, która może przynieść przykrew konsekwencje.

  Źródła:
  1. Jak pokonać problemy intymne: nietrzymanie moczu, hemoroidy, prostata : poradnik, Fundacja Neuca dla Zdrowia, 2016
  2. Hemorrhoids No More: The Complete Guide On Hemorrhoids Causes & Symptoms, Hemorrhoids Treatments, & How Never To Have Hemorrhoids Ever Again!, Thomas Barrett, Living Plus Healthy Publishing, 2015, ASIN: B00BBFU2W4

  Dodaj komentarz