Hemoroidy zewnętrzne – leczenie, które pomoże

 

hemoroidy zewnętrzne leczenie

Hemoroidy zwane inaczej guzkami krwawniczymi to obecnie jedna z najbardziej wstydliwych chorób, dlatego też niewielki odsetek osób decyduje się na wizytę u lekarza, poszukując raczej sprawdzonych domowych sposobów, które pomogą załagodzić nieprzyjemne objawy wspomnianej dolegliwości. Czy istnieje odpowiedź na pytanie jak skutecznie usunąć hemoroidy? W artykule udzielimy obszernej odpowiedzi i podpowiemy jakie leczenie dobrać, aby pozbyć się hemorodiów raz na zawsze.


Menu strony:

Hemoroidy zewnętrzne wyleczyć trzeba. Tylko jak się za to zabrać, aby było to skuteczne?

Jeśli chodzi o hemoroidy zewnętrzne leczenie najszybciej podjąć działającymi produktami, którymi są kremy, maści oraz czopki, które pomagają nie tylko załagodzić nieprzyjemny ból, ale również świąd i uczucie pieczenia. Wspomniane produkty można bez problemu zakupić w każdej aptece, jednak wybierając odpowiedni krem, warto zwrócić uwagę na jego skład. W takim preparacie powinien znaleźć się np. hydrokortyzon lub tribenozyd. Czyli substancja, która działa przeciwzapalnie, jednak równie ważna jest obecność lidokainy, która wykazuje miejscowe działanie znieczulające.

Naturalne metody na zdrowe usuwanie hemoroidów  

Jeżeli koniecznie zależy na nam na naturalnym pozbyciu się tego niechcianego schorzenia warto rozważyć jedno z wielu rozwiązań, które podsuwa nam natura. Różnorodność metodologii pozwala na dobranie odpowiedniego leczenia. Oczywiście w pierwszej fazie rozwoju tej choroby domowe sposoby mogą przynieść prawdziwą ulgę w cierpieniu, jeśli jednak choroba znajduje się w zaawansowanym stadium, to jedynym wyjściem z sytuacji może się okazać zabieg chirurgiczny, którego lepiej uniknąć. Jak skutecznie pozbyć się hemoroidów?


  • Zioła, czyli jak usunąć hemoroidy sposobami naszych babć 

Świąd, pieczenie oraz zaczerwienienie to pierwsze objawy świadczące o pojawieniu się hemoroidów, z którymi można sobie jednak poradzić, stosując odpowiednio dobrane zioła. W tym celu warto zaopatrzyć się w rumianek lub korę dębu, które wykazują działanie przeciwzapalne oraz antybakteryjne. Lecznicze napary przygotowywane na bazie tych ziół można wykorzystać nie tylko do przygotowania leczniczych nasiadówek oraz okładów, jednak można nimi również przemywać obolałą skórę w okolicach odbytu. Zioła sprawdzają się bardzo dobrze nie tylko zewnętrznie, ale również wewnętrznie, ponieważ pomagają poprawić przemianę materii, zapobiegając tym samym uporczywym zaparciom, które stanowią główną przyczynę odpowiedzialną za pojawianie się hemoroidów.


  • Hemoroidy zewnętrzne – jak leczyć je nasiadówkami i przemywaniem

Jednym z lepszych sposobów na pozbycie się świądu i pieczenia są trwające około 10 minut nasiadówki. Można je przygotować z takich ziół jak rumianek oraz kora dębu. Kilka łyżek wybranych ziół należy wsypać do miski, zalewając je około 1 litrem wrzącej wody. Po kilku minutach wystarczy kucnąć nad naparem, powtarzając zabieg tak często, jak to tylko konieczne. Z tych samych ziół można również przygotować leczniczy napar, którym należy następnie przemywać obolałe miejsca.


  • Kąpiel i okłady najprzyjemniejszym sposobem jak zwalczyć hemoroidy

Ciepła kąpiel z odrobiną olejku lawendowego lub rozmarynowego również powinna przynieść ulgę. Wspomniane olejki eteryczne wykazują silne działanie przeciwzapalne oraz antybakteryjne. Jak szybko pozbyć się hemoroidów? Bardzo pomocne mogą się okazać kostki lodu, które należy owinąć w chusteczkę, przykładając następnie w obolałe miejsce. Bardzo dobrze sprawdzają się również torebki wilgotnej herbaty. Te należy przykładać w okolice odbytu, ponieważ znajdująca się w herbacie tanina działa na skórę przeciwzapalnie oraz ściągająco.

Źródła:
  1. Gajewski P., Choroby wewnętrzne 2012 na podstawie Interny Szczeklika – kompendium, Medycyna Praktyczna, Kraków, 2012, wydanie 4, ISBN: 978-83-7430-342-2
  2. Natural Hemorrhoids Remedies: How to cure hemorrhoids fast and naturally, Patricia Oslo, 2014

Dodaj komentarz