>

Jak wyglądają hemoroidy? Zdjęcia w artykule!

Jak wyglądają hemoroidy - zdjęcia pacjentów

Czasem zastanawiamy się hemoroidy jak wyglądają i czy są widoczne gołym okiem? Tak, zewnętrzne hemoroidy, inaczej mówiąc takie, które znajdują się poza kanałem odbytu, możemy zaobserwować samodzielnie. Hemoroidy mogą przyjmować różne postaci, od zaczerwień, zgrubień po spore obrzęki. Każda zmiana w wyglądzie tkanki powinna nas zaniepokoić. Jak wyglądają hemoroidy zdjęcia załączone do niniejszej galerii są najlepszą odpowiedzią.
Menu strony:

Często w okolicy odbytu możemy zaobserwować charakterystyczny obrzęk, zgrubienie przypominające guzek. Taki guzek może być mylony z innymi przypadłościami odbytu, np. z nowotworem lub ropniem. Hemoroidy w postaci guzków mogą powodować zaburzenia pracy odbytu, w związku z czym może dochodzić do naprawdę krępujących sytuacji takich jak niekontrolowane wycieki kału. Czasem hemoroidy zewnętrze mogą zostać wypchnięte razem z kałem, co powoduje ich wypadnięcie.

Nie jestem pewny czy to hemoroidy. Jak wyglądają? Po czym mogę je rozpoznać?

Zdjęcia przedstawiają różne stopnie zaawansowania hemoroidów, powinny pomóc w rozpoznaniu naszego problemu. Jeżeli na podstawie załączonych zdjęć mamy poważne obawy, że problem hemoroidów nas dotknął warto rozważyć wizytę u lekarza specjalisty.

Jak wyglądają hemoroidy zdjęcia załączone do poniższej galerii powinny stanowić podstawę do samodzielnej diagnozy, co ułatwi nam podjęcie dalszych działań. Zmiana w wyglądzie tkanek w okolicach odbytu jednoznacznie wskazuje na problemy zdrowotne, najpowszechniejszym problemem są żylaki, z którymi na szczęście da się walczyć, w początkowej fazie nawet samodzielnie.

Hemoroidy zewnętrzne odbytu – zdjęcia znajdziecie poniżej

Ból, świąd i pieczenie w okolicy odbytu to najpowszechniejsze objawy, które powinny nas zaniepokoić i najpewniej mogą świadczyć o pojawieniu się i rozwoju hemoroidów. Jak wyglądają hemoroidy zewnętrzne odbytu zdjęcia załączone do galerii pod niniejszym artykułem nie pozostawiają wątpliwości. Jednak w celu zdiagnozowaniu hemoroidów wewnętrznych powinniśmy rozważyć wizytę u lekarza, który jest w stanie zbadać kanał odbytu i postawić właściwą diagnozę.

Często zdarza się, że zwracamy uwagę na problem dopiero gdy zaobserwujemy krwawienie z okolic odbytu, zazwyczaj na papierze toaletowym. Warto pamiętać, że za pomocą samodzielnej obserwacji np. przy pomocy aparatu cyfrowego lub lusterka jesteśmy w stanie wykryć problem samodzielnie dużo wcześniej. A im wcześniej postawimy diagnozę, tym większa szansa na skuteczne, szybkie i bezbolesne leczenie z pominięciem interwencji chirurgicznych. Krwawienie z hemoroidów oznacza że doszło już do infekcji bakteryjnej, a leczenie zaawansowanych hemoroidów będzie długie, skomplikowane i nieprzyjemne.

Hemoroidy zewnętrzne zdjęcia uwidaczniają bardzo szybko!

Na załączonych zdjęciach hemoroidów widzimy, iż zewnętrzne żylaki odbytu już we wczesnym stadium rozwoju zaczynają być widoczne i możliwe do rozpoznania. Na ilustrujących hemoroidy zewnętrzne zdjęciach możemy zauważyć obrzęk i zaczerwienienie w okolicy odbytu.

Warto zwrócić uwagę na to że siedzący tryb życia znacząco przyczynia się do powstawania hemoroidów, a co za tym idzie narażeni jesteśmy na wszelkie dolegliwości z nimi związane.

Źródła:
 1. Michalak J, Wolski A. Choroba hemoroidalna, Medycyna Rodzinna 2/2001, s. 61-64, e-ISSN: 1731-2523, http://www.czytelniamedyczna.pl/672,choroba-hemoroidalna.html
 2. Hemoroidy, F.H. Wullink, red. wyd. pol. Konrad Matysiak, Wrocław 2008, wyd.1, ISBN: 978-83-60466-46-9

11 Odpowiedzi do Jak wyglądają hemoroidy? Zdjęcia w artykule!

 1. olaola12 pisze:

  Nie mogę patrzeć na te zdjęcia. Naprawdę współczuję ludziom, którzy tego doświadczają. Od razu mnie zmotywowało, żeby się umówić z lekarzem jeszcze dzisiaj. Mam nadzieję, że szybka reakcja pomoże.

 2. Michał pisze:

  Ależ to jest wstrętne choróbsko

  • rafał pisze:

   Wstrętne, czy nie, problem dotyka dużej liczby osób i jest bardzo niebezpieczny. Ja sobie też narobiłem żylaków, choć w moim przypadku to od wręcz nałogowego jeżdżenia na rowerze. Niestety pomimo, że to aktywność fizyczna to fakt siodełka niestety również wpływa na powstawanie żylaków odbytu. Z tym, że u mnie nie działo się coś takiego jak na zdjęciu, a miałem zaledwie jakieś tam początkowe objawy, więc poradziłem sobie z czopkami i maścią.

 3. Rafał pisze:

  Ja się męczę z żylakami już od prawie roku. Masakra, żadne czopki nic nie pomagają.

 4. mati pisze:

  Mam pierwsze objawy hemoroidów, ale trochę się waham przed pójściem do lekarza, to jest dość wstydliwa sprawa, czy to naprawdę koniczne?

  • Radosław pisze:

   Nie ma się co wstydzić, a im szybciej pójdziesz do lekarza tym szybciej będziesz miał to z głowy, czekanie może tylko przynieść pogorszenie sprawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

÷ cztery = dwa